Domy energooszczędne prefabrykowane – ile trwa budowa?

Jedni budują dom przez parę lat, a inni wprowadzają się już po kilku miesiącach. Sekret tkwi nie tylko w funduszach, ale i w wybranej technologii. Dowiedz się, dlaczego domy energooszczędne prefabrykowane powstają tak szybko.

Budowa domu murowanego trwa około roku

Budowa domu tradycyjną metodą wiąże się z długim czasem realizacji. Przy korzystnych warunkach cały proces trwa okołu roku. Jednak nawet mając zakupione wszystkie materiały, ułożony plan prac i sprawdzoną ekipę, wystarczy kilka dni niesprzyjającej pogody i już termin się wydłuża.

Doprowadzenie do stanu zerowego zajmuje około miesiąca. Postawienie murów, wykonanie stropów, więźby dachowej i pokrycia, montaż okien i drzwi, czyli wykonanie prac związanych ze stanem surowym zamkniętym trwa szacunkowo 6 miesięcy przy dobrej pogodzie i bez poślizgów w dostawach. Pozostałe miesiące to moment na wykończenie wnętrza.

W tym samym czasie musimy opłacić mieszkanie lub dom, w którym aktualnie żyjemy oraz raty kredytu hipotecznego, jeśli wzięliśmy pożyczkę. Przez rok uzbiera się spora kwota, którą moglibyśmy zaoszczędzić, wprowadzając się szybciej do nowego miejsca.

Dom energooszczędny prefabrykowany w 4 miesiące

W fabryce Eco-house wykonanie fundamentu i elementów konstrukcji wraz z montażem okien trwa 4 tygodnie. Następnie prefabrykaty są transportowane i montowane na miejscu. Doprowadzenie do stanu surowego zamkniętego zajmuje ok. 10 dni. Włączając prace wykończeniowe, dom energooszczędny prefabrykowany powstaje już w 3-4 miesiące. To znacznie szybciej niż w przypadku domu murowanego.

Decydując się na dom energooszczędny prefabrykowany, otrzymujesz gwarancję punktualnej realizacji budowy. Każdy komponent powstaje w zamkniętej hali, dlatego warunki atmosferyczne nie wpływają na termin prac. Wielkość domu i liczba kondygnacji również nie mają znaczenia – dom parterowy i dom dwupiętrowy powstają w takim samym czasie.

Technologia prefabrykacji pozwala na wykonanie dowolnego projektu klienta, a stosowanie wyłącznie materiałów wysokiej jakości zapewnia trwałość budynku. Domy Eco-house powstają z dokładnie wyselekcjonowanego drewna konstrukcyjnego pochodzącego z Niemiec, dzięki czemu wyróżniają się stabilnością i wytrzymałością. Potwierdzeniem tych słów są certyfikaty KIWA i RAL przyznane przez niezależne niemieckie instytucje oraz przynależność do Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe.

Domy energooszczędne prefabrykowane to przyszłość budownictwa

Domy o szkielecie drewnianym są już powszechnie spotykane w Europie i coraz popularniejsze w Polsce. Niższy koszt i szybszy czas realizacji to ich główne atuty. Domy energooszczędne prefabrykowane są tak samo trwałe i stabilne co domy wybudowane w technologii tradycyjnej. Dlatego są chętnie wybierane już nie tylko przez osoby prywatne, ale i przez deweloperów budujących nowoczesne osiedla domów jednorodzinnych.

Jeśli szukasz producenta domów drewnianych, zobacz ofertę Eco-house. Stawiamy domy energooszczędne prefabrykowane według projektów naszych klientów i dostosowane do ich potrzeb. Dbamy o najwyższą jakość wykonania i terminową realizację. Chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z nami!