Domy prefabrykowane – 4 fakty, które warto wiedzieć

Polacy coraz chętniej interesują się alternatywami dla tradycyjnego budownictwa. I coraz chętniej szukają informacji o domach drewnianych. Co warto o nich wiedzieć, stojąc przed wyborem sposobu budowy domu? Oto 4 fakty o domach prefabrykowanych.

1. Domy prefabrykowane powstają w kilka miesięcy

Podczas gdy budowa domu murowanego potrafi trwać rok, dom prefabrykowany drewniany jest stawiany w dosłownie 4 miesiące. Jak to jest możliwe? Kluczem jest nowoczesna technologia. Prefabrykaty, czyli ściany, stropy oraz więźba dachowa, powstają w zamkniętej hali, a następnie są transportowane na miejsce. Produkcja elementów idzie szybko i sprawnie niezależnie od pogody czy pory roku. Dokładne przygotowanie komponentów trwa około miesiąca, a ich montaż do 4 dni. Dlatego domy prefabrykowane są chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na czasie, ale i na jakości wykonania.

2. Domy prefabrykowane nie są domami kanadyjskimi

Te dwie technologie są często ze sobą mylone. To prawda, posiadają kilka cech wspólnych, ale różnice są diametralne. Co je łączy? Domy prefabrykowane i domy kanadyjskie są budowane z drewna konstrukcyjnego. Oba budynki są stosunkowo lekkie, szybkie w realizacji i całoroczne.

A co je różni? Zacznijmy od przekrojów ścian i konstrukcji, które są o wiele grubsze w domu prefabrykowanym drewnianym ze względu na izolację cieplną. Kanadyjczyk jest stawiany na miejscu, dlatego jego budowa jest narażona na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Domy prefabrykowane Ecohouse powstają w specjalnie przystosowanej i zamkniętej hali niezależnie od pogody czy pory roku. Dzięki nowoczesnym maszynom wykorzystywanym w produkcji wszystkie prefabrykaty są precyzyjnie wykonywane – tu nie ma miejsca na błędy. W przeciwieństwie do technologi kanadyjskiej technologia prefabrykacji umożliwia realizację dosłownie każdego projektu bez żadnych ograniczeń.

3. Domy prefabrykowane mogą być domami energooszczędnymi

O energooszczędności budynku świadczy jego termoizolacyjność. Odpowiednio położona izolacja zapewnia oszczędność energii, a tym samym kosztów ogrzewania. Domy prefabrykowane o szkielecie drewnianym stawiane przez Eco-House wyróżniają się szczelnym łączeniem wszystkich warstw. Każda ściana jest wypełniona izolatem. Zastosowana technologia wpływa na energooszczędność całego budynku. Dodatkowo w każdym projekcie istnieje możliwość instalacji systemu rekuperacji, który pozwala na ponowne wykorzystanie wytworzonego ciepła.

4. Domy prefabrykowane są trwałe

Opinia, że tylko domy murowane charakteryzują się trwałą konstrukcją jest mitem. Domy prefabrykowane o szkielecie drewnianym są tak samo wytrzymałe i stabilne jak budynki wykonane metodą tradycyjną. W obu przypadkach o solidności domu świadczy jakość zastosowanych materiałów. Dlatego wszystkie realizacje Eco-House powstają ze sprawdzonego drewna konstrukcyjnego najwyższej klasy sprowadzonego z Niemiec. Dzięki temu dom prefabrykowany może z powodzeniem służyć kilku pokoleniom.

Technologia prefabrykacji to sprawdzone rozwiązanie

Domy prefabrykowane często są nazywane domami przyszłości. Kuszą szybkim czasem realizacji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu produkcji. Wizualnie i jakościowo niczym się nie różnią od domów murowanych. Są tak samo wytrzymałe i stabilne. Jednak technologia prefabrykacji daje większą kontrolę nad precyzją wykonania każdego elementu oraz nad harmonogramem prac. Myślisz o budowie domu prefabrykowanego? Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci naszą ofertę.