Gotowe domy energooszczędne – dlaczego warto?

Gotowe domy energooszczędne to opłacalny wybór, o którym przekonuje się coraz więcej osób, szczególnie w Europie Zachodniej. Chcesz się dowiedzieć dlaczego i dołączyć do ich grona? Przeczytaj ten artykuł.

Gotowe domy energooszczędne generują niższe rachunki

Energooszczędność budynku korzystnie wpływa na koszty jego utrzymania. Dzięki mniejszej utracie ciepła dom nie wymaga tak intensywnego ogrzewania jak tradycyjne domy, co sprawia, że opłaty za ogrzewanie potrafią być 2-, a nawet 3-krotnie niższe. Dlaczego tak się dzieje? Ze względu na swoją konstrukcję domy wykonane w technologii prefabrykacji są pozbawione mostków cieplnych. Każdy komponent jest precyzyjnie wykonany i ocieplony materiałami izolacyjnymi zgodnie z projektem i obliczeniami, dlatego tutaj nie ma miejsca na błędy lub nieodciągnięcia jak w przypadku domu murowanego. Jednym z dowodów na prawdziwość tych słów są wyniki testów szczelności, które często przechodzą budynki stawiane przez Eco-House w Niemczech. Każdy z nich spełniał wymagane normy.

Gotowe domy energooszczędne - dlaczego warto

Gotowe domy energooszczędne są ekonomiczne

Opłacalność domów energooszczędnych jest widoczna już na etapie ich budowy. Decydując się na technologię prefabrykacji, oszczędzamy nie tylko czas (budowa trwa do 4 miesięcy), ale i pieniądze. Jak? Krótki czas stawiania domu pozwala na szybszą przeprowadzkę. Wybór rzetelnej firmy budującej w technologii prefabrykacji sprawia, że unikamy „niespodzianek” oraz nie musimy dostosowywać się do warunków pogodowych. Decydując się na współpracę, kosztorys budowy znasz od samego początku, a kwoty w nim podane nie ulegają zmianie. Co więcej, wybór prefabrykacji oznacza brak częstych remontów, awarii i pęknięć, co także obniża koszt utrzymania domu. Budynek praktycznie nie posiada wad konstrukcyjnych.

Gotowe domy energooszczędne to także nowoczesny design

Wiele osób mylnie kojarzy dom prefabrykowany o szkielecie drewnianym z domami z bali. Rzeczywistość jest zupełnie inna, ponieważ coraz więcej budynków o nowoczesnym designie to gotowe domy energooszczędne.

W technologii prefabrykacji możemy stworzyć dosłownie każdy dom, niezależnie od metrażu, liczby pięter, rodzaju dachu (jednak warto pamiętać, że rodzaj bryły wpływa na energooszczędność). Podstawą jest projekt architektoniczny, który jest przerabiany na projekt konstruktorski. Dlatego jeśli chcesz zamieszkać w gotowym domu energooszczędnym, nie musisz rezygnować z wymarzonego wyglądu i stylu.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami

Gotowe domy energooszczędne są tanie i łatwe w utrzymaniu, a jednocześnie wykonane zgodnie z projektem klienta. Niektórzy zwracają uwagę na nieznacznie wyższe koszty budowy budynku w porównaniu do technologii tradycyjnej, ale ta nadwyżka zwraca się w ciągu kilku lat dzięki niskim kosztom utrzymania domu.

Zainteresowałeś się technologią prefabrykacji i chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy wycenę. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i deweloperami domów jednorodzinnych.