Z jakich materiałów buduje producent domów prefabrykowanych Eco-House?

Każdy producent domów prefabrykowanych powinien zadbać o wysoką jakość stosowanych materiałów, które zapewniają trwałość i stabilność budynku. Dowiedz się, jakie drewno, materiały izolacyjne i okna znajdują się w standardzie Eco-House.

Certyfikowane drewno konstrukcyjne

Podstawą każdego domu szkieletowego świadczącą o jego trwałości i solidności jest sprawdzony, odpowiednio przygotowany surowiec. W Eco-House stosujemy drewno konstrukcyjne o klasie wytrzymałości KVH C24 (świerk lub sosnę) pochodzące z niemieckiego tartaku. To drewno starannie wyselekcjonowane oraz pozbawione wszelkich wad, np. sęków, które mogłyby zmniejszyć jego wytrzymałość. Jest przygotowywane wyłącznie poprzez obróbkę cieplną do osiągnięcia wilgotności na poziomie 18%. Nie wymaga impregnacji, a jedyne, co może się z nim stać, to niezabezpieczone niczym z czasem może zszarzeć. Jednak nie ma to żadnego wpływu na wytrzymałość materiału.

Każda belka posiada stosowne oznakowanie. Na podstawie numeru seryjnego wiemy, skąd pochodzi i z której dostawy, gdzie była ścięta, kto był odpowiedzialny za proces jej suszenia i kto dowodził zmianą. Te informacje są przydatne, jeśli pojawiają się zastrzeżenia w trakcie kontroli drewna. Wszystkie belki obrabiamy na naszej maszynie CNC Hundegger K3i z milimetrową precyzją.

Materiały izolacyjne podnoszące energooszczędność domu

Przestrzenie pomiędzy belkami drewnianymi w ścianie zewnętrznej wypełniamy wełną. Standardowo wykorzystujemy płyty ze skalnej wełny do izolacji termicznej i akustycznej Superrock o grubości 16 cm firmy Rockwool, które stosuje niejeden producent domów drewnianych na rynku niemieckim. Jednak o ostatecznym rodzaju wełny decyduje klient – wtedy korzystamy z materiałów o parametrach dopasowanych do życzenia przyszłego właściciela domu.

Po stronie zewnętrznej ściany znajduje się płyta OSB, styropian i warstwa tynku sylikonowego. Strona wewnętrzna jest pokryta folią paroizolacyjną COROTOP wykonywanej na specjalne zamówienie Eco-House. Jest to folia o szerokości 4 m, co pozwala na zmniejszenie liczby jej łączeń i zwiększenie szczelności domu. Dodatkowo wykazuje właściwości ognioodporne. Końcówki folii są wypuszczone z góry i z dołu, aby na budowie po montażu połączyć je ze sobą za pomocą taśmy samowulkanizującej się Klober Flecto. Na folii układamy rurki typu Peszla zgodnie z dostarczonym przez klienta projektem instalacji elektrycznej, tak aby nie dziurawić folii paroizolacyjnej. Następnie warstwa folii przykrywamy płytą OSB, na którą mocujemy płytę kartonowo-gipsową.

Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła

Jako producent domów prefabrykowanych dbamy o każdy szczegół naszych konstrukcji. Dla zapewnienia wysokiego poziomu energooszczędności i zniwelowania mostków cieplnych, okna wstawiamy metodą ciepłego montażu firmy Illbruck jeszcze na etapie prefabrykacji. Największą popularnością cieszą się pięciokomorowe, trzyszybowe okna VEKA Softline 82. Jednak ostateczna decyzja należy do klienta i możemy zamontować dowolnie wybrany model.

Eco-House to sprawdzony producent domów prefabrykowanych na szkielecie drewnianym

Standardowa technologia budownictwa stosowana przez Eco-House posiada certyfikat wystawiany przez RAL Deutsches Institut für Gütesicherung und Kennzeichnung e.V. oraz Kiwa GmbH. Nasze domy prefabrykowane pozytywnie przechodzą testy szczelności prowadzone przez niemiecki instytut certyfikujący.

Posiadasz projekt domu, działkę, pozwolenia na budowę i szukasz producenta domów szkieletowych? Skontaktuj się z nami! Współpracujemy zarówno z klientami prywatnymi jak i deweloperami na terenie Polski i całej Europy. Doradzamy w wyborze materiałów oraz stosowanych rozwiązań. Jesteśmy w stanie postawić każdy dom w technologii prefabrykacji drewnianej niezależnie od jego rozmiaru i liczby pięter.