5 powodów, dla których warto wybudować dom prefabrykowany drewniany

Dom prefabrykowany drewniany to dom, który ma wiele atutów. Choć krótki czas budowy jest jednym z nich, to jednak nie jedyny argument, dla którego warto wybrać właśnie tę technologię. Poznaj 5 najważniejszych powodów, dla których warto wybudować dom prefabrykowany drewniany.

Oszczędność czasu

Ten argument dotyczy kilku płaszczyzn. Oszczędność czasu to nie tylko wspomniany już krótki czas budowy, ale i szybka przeprowadzka czy rozmowy z firmą budowlaną. Właśnie dlatego na dom prefabrykowany drewniany decydują się osoby, które:

  • chcą lub muszą szybko się przeprowadzić,
  • nie chcą płacić raty za kredyt za jeszcze niewybudowany dom i ponosić kosztów najmu mieszkania w tym samym czasie,
  • chcą wybudować dom daleko od aktualnego miejsca zamieszkania i nie mogą pozwolić sobie na częste odwiedzanie placu budowy,
  • nie chcą lub nie mogą zmienić swojego trybu życia lub pracy, aby poświęcić się doglądaniu prac na budowie.

5 powodów, dla których warto wybudować dom prefabrykowany drewniany

Niskie koszty utrzymania

Sekret niskiego kosztu utrzymania domu prefabrykowanego drewnianego tkwi w zastosowanej technologii. Prefabrykaty są produkowane w zamkniętej hali i z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Zgodność z projektem jest dosłownie idealna, dlatego stosując tę technologię, unikamy błędów konstrukcyjnych oraz mostków cieplnych, a to znacznie obniża rachunki za ogrzewanie oraz konieczność wykonywania częstych remontów lub poprawek.

Dodatkowo stosując instalację fotowoltaiczną, pompę ciepła czy rekuperację, jeszcze bardziej zmniejszysz koszty utrzymania, a ich montaż zwróci się już po kilku latach.

Dom przyjazny środowisku

Osoby, które decydują się na budowę domu prefabrykowanego drewnianego często biorą pod uwagę jego neutralny wpływ na środowisko, szczególnie w kontekście stosowanych materiałów. Drewno jest naturalnym surowcem zdolnym do wiązania CO2, a profesjonalnie przygotowane drewno konstrukcyjne to wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne materiał budowlany.

Zobacz także: Z jakich materiałów buduje producent domów prefabrykowan

Co jeszcze sprawia, że dom prefabrykowany drewniany jest przyjazny środowisku? Czysta budowa. Budynek powstaje w kilka dni, a prace konstrukcyjne nie generują odpadów. Prefabrykaty są przygotowane zgodnie z projektem, więc nie trzeba ich docinać czy modyfikować na miejscu. Okna wstawiamy na etapie prefabrykacji. Sama technologia eliminuje konieczność tzw. robót mokrych. Po zakończeniu prac teren wokół domu jest czysty.

Zdrowy mikroklimat

W domu wybudowanym z drewna panuje zupełnie inny mikroklimat niż w domu murowanym, a użyty surowiec korzystnie wpływa na jakość powietrza – to szczególnie cenna informacja dla alergików i astmatyków. Potwierdza to zdecydowana większość dotychczasowych klientów Eco-House, a niektórzy zgodnie przyznają, że to ich przekonało do wyboru technologii prefabrykacji.

Dom zgodny z Twoimi oczekiwaniami

W Eco-House realizujemy projekty indywidualne, które dostosowujemy do technologii prefabrykacji. To oznacza, że nawet jeśli chcesz wybudować dom prefabrykowany drewniany, możesz kupić projekt domu murowanego, a nasz zespół zajmie się jego modyfikacjami. Na pierwszym spotkaniu wstępnie omawiamy wygląd domu, układ ścian, okien i drzwi oraz montaż dodatkowych instalacji (fotowoltaika, rekuperacja itp.). Następnie wszystkie zmiany uwzględniamy w finalnym projekcie. W ten sposób masz pewność, że Twój dom jest jedyny w swoim rodzaju. W tym artykule dokładnie wyjaśniliśmy, jak powstaje dom z prefabrykatów w Eco-House.

Zbuduj dom prefabrykowany drewniany z Eco-House

Od 8 lat specjalizujemy się w technologii prefabrykacji, stawiając domy w Polsce i w Niemczech. Współpracujemy z deweloperami osiedli domów jednorodzinnych oraz klientami indywidualnymi. Masz działkę, projekt i szukasz wykonawcy? Skontaktuj się z nami!