Dom prefabrykowany domem na stare lata

Dom prefabrykowany z ogrodem zamiast mieszkania na parterze w bloku? To coraz częstszy wybór osób, które myślą przyszłościowo i już planują, gdzie spędzą jesień swojego życia. Dowiedz się, dlaczego budowa domu z prefabrykatów jest dla nich atrakcyjniejszą opcją.

Budowa domu w kilka tygodni

Wielu seniorów uważa, że budowa domu nie jest na ich nerwy. Nie chcą szukać firm budowlanych, denerwować się, dlaczego wszystko się przeciąga, a co gorsza, ponosić straty finansowe, jeśli firma okaże się nierzetelna i wybuduje dom niezgodnie ze sztuką. Takie sytuacje są niemożliwe, gdy mówimy o domach prefabrykowanych. Dlaczego?

Harmonogram prac oraz termin i zakończenia są ustalane na samym początku. Dom prefabrykowany powstaje o wiele szybciej niż dom murowany, a wszystkie prace konstrukcyjne prowadzi jedna firma. Zamówienie surowców także leży po jej stronie. Dzięki temu unikamy stresujących sytuacji i nieporozumień związanych z wynajmowaniem kilku ekip czy wyborem materiałów budowlanych.

Korzystając z usług firmy Eco-House, możesz mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Terminowość i przewidywalność to jedne z największych zalet prefabrykacji – wszystkie prace konstrukcyjne odbywają się w zamkniętej hali, dlatego pogoda i pora roku nie mają żadnego wpływu na realizację planu.

Ile trwa budowa domu prefabrykowanego? Tutaj znajdziesz odpowiedź!

Brak remontów i kosztownych napraw

Dom prefabrykowany zachowuje swoją trwałość przez wiele lat, a jego właściciele nie muszą zakładać funduszu remontowego zaraz po zakończeniu budowy. W czym tkwi sekret? Grunt to solidny fundament. Jednolita płyta fundamentowa sprawia, że konstrukcja domu nie pracuje tak jak w przypadku domu murowanego, dzięki czemu osiada w gruncie równomiernie. Ważną rolę odgrywają również obliczenia statyczne, jakie są wykonywane do każdego domu Eco-House. W efekcie ściany i sufity nie są narażone na pęknięcia, które wymagają regularnej naprawy.

Solidność budynku wynika także z użytych materiałów. Im lepszej jakości, tym trwalsza konstrukcja i jej wykończenie. W domach prefabrykowanych Eco-House stosujemy surowce wyłącznie najwyższej klasy, m.in. drewno konstrukcyjne KVH C24 (świerk lub sosna), płyty do izolacji termicznej i akustycznej Rockwool Superrock 16 cm, folię paroizolacyjną COROTOP wykonywaną na nasze zamówienie. To dzięki nim budynek jest wytrzymały i odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Niskie koszty utrzymania

Z jednej strony to zasługa braku remontów i napraw, a z drugiej energooszczędnych rozwiązań. Warto wiedzieć, że budowa domu energooszczędnego w technologii prefabrykacji jest tańsza niż budowa domu murowanego o takich samym parametrach. Co więcej, często okazuje się, że zakup działki na wsi lub na obrzeżach miasta i postawienie domu o szkielecie drewnianym potrafi być tańsze od zakupu mieszkania dwupokojowego w centrum. Dom z ogrodem blisko natury czy niewielkie mieszkanie w środku miejskiego zgiełku? Idealny wybór dla osoby starszej ceniącej sobie ciszę i spokój wydaje się być oczywisty.

Co jeszcze wpływa na niskie koszty utrzymania? Technologia prefabrykacji, która pozwala na wyeliminowanie błędów konstrukcyjnych. To właśnie one są typowe dla budynków stawianych metodą tradycyjną i powodują uciekanie ciepła. Każdy prefabrykat powstaje w zamkniętej hali na podstawie obliczeń statycznych i projektu konstrukcyjnego, a okna trzyszybowe są wstawiane metodą ciepłego montażu jeszcze na etapie prefabrykacji. Na placu budowy wszystkie komponenty są ze sobą łączone, a miejsca styku dokładnie uszczelniane. To sprawia, że liczba mostków cieplnych jest zredukowana do minimum. Dzięki połączeniu nowoczesnych materiałów izolacyjnych z technologią prefabrykacji ogrzewanie domu wiąże się z naprawdę niskimi kosztami.

Szukając większych oszczędności, właściciele domu prefabrykowanego często decydują się na system rekuperacji oraz na montaż paneli fotowoltaicznych, które dodatkowo pozwalają zredukować do zera miesięczne rachunki za prąd.

Zobacz, jak wyglądała rozbudowa domu w technologii prefabrykacji

Rozbudowa domu w technologii prefabrykacji

Dom prefabrykowany jest zdrowszy

Osoby mieszkające w domach prefabrykowanych o szkielecie drewnianym zgodnie twierdzą, że czują się w nich lepiej niż w domach murowanych. To zasługa naturalnych surowców, które pozytywnie wpływają na ich samopoczucie oraz klimat panujący we wnętrzach. Drewno oddycha i nie zawiera toksycznych środków chemicznych. Pomaga też w zachowaniu prawidłowego bilansu wilgotnościowego budynku. To idealne warunki do życia do alergików i astmatyków, szczególnie gdy w domu jest również rekuperacja.

Wybuduj dom prefabrykowany na stare lata!

Dom prefabrykowany to idealny wybór dla osób, które nie chcą rezygnować z zalet mieszkania w domu, ale obawiają się obowiązków i kosztów związanych z jego utrzymaniem. Dom o szkielecie drewnianym jest energooszczędny, tani w eksploatacji i zdrowy. Jednym zdaniem, zapewnia doskonałe warunki do życia seniorom.

Szukasz solidnej i doświadczonej firmy, która postawi dom prefabrykowany zgodnie z Twoim projektem? Napisz do nas!