Dom z prefabrykatów – najczęściej zadawane pytania

Dom z prefabrykatów zyskuje coraz większą popularność, a wraz z nią rośnie liczba otrzymywanych wiadomości. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, który słyszymy w rozmowach z osobami zainteresowanymi ofertą Eco-House.

Ile kosztuje dom z prefabrykatów?

Tak jak w przypadku domu murowanego koszt budowy domu z prefabrykatów zależy od projektu. Metraż, liczba pięter, układ dachu, okna oraz ilość materiałów – to tylko wybrane czynniki wpływające na ostateczną cenę. W Internecie istnieje wiele portali i pracowni architektonicznych oferujących gotowe projekty domu wraz z szacunkowym kosztorysem prac, jednak dotyczy on domu murowanego. Aby oszacować koszt jego wykonania w technologii prefabrykacji, musimy zobaczyć i zmodyfikować projekt.

Często także otrzymujemy wiadomości ze zdjęciem domu będącego naszą realizacją i pytaniem o cenę jego budowy. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, ostateczny koszt zależy od wielu czynników, dlatego jest to sprawa indywidualna.

Jeśli jesteś zainteresowany budową domu z prefabrykatów, skontaktuj się z nami. Przeanalizujemy wybrany przez Ciebie projekt i oszacujemy ostateczny koszt jego wykonania.

Mieszkam na Mazurach. Czy Eco-House postawi mój dom?

Siedziba i fabryka Eco-House znajduje się w Droszkowie k. Zielonej Góry. Ze względów logistycznych nie przyjmujemy zleceń na terenie całego kraju, tylko z wybranych rejonów. Jesteśmy profesjonalistami i cenimy sobie zadowolenie naszych klientów, dlatego nasz zasięg pracy obejmuje województwa zachodniej i środkowej Polski: lubuskie, wielkopolskie, zachodnio-pomorskie, dolnośląskie, mazowieckie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, opolskie, śląskie, małopolskie. Pracujemy także na terenie Niemiec i Francji.

Jakie materiały stosuje Eco-House, budując dom z prefabrykatów?

Podczas produkcji prefabrykatów stosujemy sprawdzone przez nas materiały, m.in. drewno konstrukcyjne o klasie KVH C24 (świerk lub sosna), płyty ze skalnej wełny do izolacji termicznej i akustycznej Rockwool Superrock 16 cm, folię izolacyjną COROTOP o szerokości 4 m wykonywanej specjalnie dla Eco-House, rurki typu Peszla. Standardowo wstawiamy pięciokomorowe, trzyszybowe okna VEKA Softline 82 metodą ciepłego montażu firmy Illbruck.

Wymienione materiały to standard w domach Eco-House, jednak ich ostateczny wybór zawsze zależy od decyzji klienta. Więcej na temat stosowanych przez nas materiałów dowiesz się z tego wpisu: Z jakich materiałów buduje producent domów prefabrykowanych Eco-House?

Czy ściany w domach z prefabrykatów nie pękają?

Nie, w przeciwieństwie do domów murowanych ściany i łączenia w domach z prefabrykatów nie pękają. Wynika to z metody stawiania budynku oraz z obliczeń statycznych wykonywanych do każdego projektu.

Fundamentem domu jest płyta fundamentowa IZODOM 2000 ze styroduru, która równomiernie osiada w gruncie. Prefabrykaty powstające w Eco-House pokrywamy folią paroizolacyjną, której końce są wypuszczone u góry i na dole każdego elementu. Po montażu prefabrykatów na budowie końce folii łączymy taśmą samowulkanizującą się Klober Flecto. Całość przykrywamy płytami OSB, a następnie płytami kartonowo-gipsowymi. Tak przygotowane komponenty nie są narażone na pęknięcia.

Zbuduj dom z prefabrykatów razem Eco-House

Masz już projekt wymarzonego domu i zastanawiasz się, w jakiej technologii go postawić? Napisz do nas! Porozmawiamy o Twoich potrzebach, wycenimy koszt budowy i ustalimy plan działania. Twój wymarzony dom może powstać już w 3 miesiące!