Dom prefabrykowany drewniany jako dom z klimatem – nowa kampania Ministerstwa Klimatu

Czy słyszeliście już o nowej akcji Ministerstwa Klimatu promującej budownictwo drewniane? „Dom z klimatem” to kampania, której celem jest raz na zawsze rozwianie wszelkich mitów związanych z domami drewnianymi i zachęcenie do stawiania domu prefabrykowanego.

Na czym polega kampania „Dom z klimatem”?

Celem kampanii Dom z klimatem organizowanej przez Ministerstwo Klimatu jest zwrócenie uwagi na wpływ podejmowanych przez nas decyzji na stan środowiska. Budowa domu to często jedno z największych życiowych przedsięwzięć, jednak nie zawsze wybieramy ekologiczne rozwiązania. Organizator zwraca uwagę na atuty budownictwa prefabrykowanego drewnianego: szybki czas budowy i zastosowanie naturalnego surowca. Jednocześnie podpowiada, na co zwrócić uwagę przy wyborze projektanta i wykonawcy oraz jak utrzymać budynek o konstrukcji drewnianej. Więcej informacji znajdziesz na stronie kampanii: Dom z klimatem.

Przeczytaj także: Dom z prefabrykatów – najczęściej zadawane pytania

Dom prefabrykowany drewniany jako dom z klimatem

Dom prefabrykowany drewniany jako dom z klimatem

Dlaczego akurat dom prefabrykowany drewniany?

Dom prefabrykowany drewniany łączy w sobie wszystkie cechy domu z klimatem. Jest wybudowany z naturalnych surowców i tani w utrzymaniu. Do tego z łatwością osiąga parametry domu energooszczędnego, a osoby decydujące się na ten typ budowy często wybierają inne proekologiczne rozwiązania. Jakie? Na przykład energię z odnawialnych źródeł, np. instalację fotowoltaiczną, system zbierający wodę opadową, rekuperację.

Klienci Eco-House, którzy zdecydowali się na dom drewniany, zgodnie przyznają, że czują się w nim o wiele lepiej niż w domu murowanym, a koszty jego utrzymania są niższe.

Przeczytaj także: Rozbudowa domu w technologii prefabrykacji

Dom prefabrykowany drewniany jako dom z klimatem

Budujesz lub remontujesz dom? Skorzystaj z rządowych dotacji

Co ważne, Ministerstwo Klimatu nie ograniczyło się wyłącznie do promowania budownictwa drewnianego. Tak naprawdę kampania scala dotychczasowe działania rządowe, czyli 4 programy, w ramach których możemy otrzymać dotację. O jakich dofinansowaniach mowa?

  • Mój Prąd – program realizowany w latach 2019-2025 z budżetem 1 mld zł. Z dotacji może skorzystać każdy, kto posiada przyłączoną do sieci mikroinstalację z licznikiem dwukierunkowym i umową regulującą oddawanie nadwyżki wytworzonej energii. Dofinansowanie o wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych (ale nie więcej niż 5 000 zł na jedno przedsięwzięcie) obejmuje zakup i montaż nowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 2-10 kW przyłączoną po 23.07.2019 r.
  • Moja Woda – program realizowany w latach 2020-2024 z budżetem 100 mln zł. Dofinansowanie w wysokości max 80% kosztów kwalifikowanych (nie więcej niż 5 000 zł na jedno przedsięwzięcie) może otrzymać każda osoba fizyczna będąca właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości na zakup, montaż budowę i uruchomienie instalacji zagospodarowującej wody opadowe i roztopowe na terenie nieruchomości.
  • Czyste Powietrze – program realizowany w latach 2018-2029 z budżetem 130 mld zł. O dofinansowanie mogą starać się właściciele i współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynkach jednorodzinnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Program przewiduje dotację do 30 000 zł dla poziomu podstawowego i 37 000 zł dla poziomu podwyższonego i obejmuje prace termomodernizacyjne budynku oraz wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne i ekologiczne.
  • STOP Smog – program realizowany w latach 2019-2024 z budżetem 1,2 mld zł. Celem programu jest termomodernizacja budynków mieszkalnych jednorodzinnych, podłączenie do sieci ciepłowniczej lub gazowej oraz wymianę lub likwidację wysokoemisyjnych źródeł ciepła na niskoemisyjne. Dofinansowanie może otrzymać gminy o niskiej jakości powietrza oraz osoby ubogie energetyczne spełniające szereg warunków (m.in. próg dochodowy i majątkowy).

Przeczytaj także: Ekologiczne rozwiązania w domu

Dom prefabrykowany drewniany jako dom z klimatem

Postaw dom prefabrykowany drewniany z Eco-House

Wybierając dom prefabrykowany drewniany, wybierasz dom z klimatem. Mamy nadzieję, że kampania osiągnie sukces i przekona tych, którzy jeszcze się wahają, że popularna w Europie technologia prefabrykacji to przyszłość budownictwa.

Jesteśmy zaufanym producentem domów prefabrykowanych drewnianych. Nasze realizacje znajdziesz nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Stosujemy wyłącznie sprawdzone materiały i współpracujemy z najlepszymi dostawcami. Budynki Eco-House spełniają normy budownictwa energooszczędnego i pozytywnie przechodzą test szczelności. Napisz lub zadzwoń do nas! Umówmy się na spotkanie i porozmawiajmy o Twoim przyszłym domu.